Ankara Piyano Taşımacılığı

Ankara Piyano Taşımacılığı

Ankara piyano taşımacılığı firması olarak uzman ekip ekipman ile piyano nakliyat hizmeti yalnız piyano taşımacılık hizmeti vermektedir. Piyanolarınız itina ile ambalajları yapılarak yeni yerlerine taşıma hizmeti sunmaktayız. Bu hizmeti deneyimli personeller ile yapmaktayız. Dilerseniz yüksek katlı binalarda bina dışından hidrolik asansörlü nakliye aracı ile taşıyarak bina içi çarpmalarına karşı önlem almış oluruz.

 

Ankara’da uzman ekip ve ekipman ile yapılan piyano taşımacılığı hizmetimizden memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz. Piyano taşımacılığı diğer taşımacılıklardan farklıdır. Piyanonun taşınması için mutlaka özel ekipman kullanılması gerekir. Piyanolar pahalı müzik aletleridir ve değerlidir. Piyanonuza taşınma sırasında zarar gelmesi isteyeceğiniz son şey olur.

 

En çok tercih edilen piyano türleri arasında konsol ve kuyruklu piyanolar yer aldığı için yine en çok taşımacılığı yapılan piyanolar da bunlardır. Piyanolar farklı saf ağırlıklara sahiptir. Konsol piyano ağırlığı ortalama 180 kg ile 320 kg arasında değişiklik göstermektedir. Hassas gövdeleri bulunur ve iç mekanizmaları da aynı şekilde hassasiyet ister. Bu durum taşınma sırasında büyük özen ister. Kuyruklu piyanoların ağırlıkları daha fazladır. Bir kuyruklu piyano yaklaşık 350 kg ile 650 kg arasında değişmektedir. Aynı şekilde hassas bir yapıya sahiptirler. Taşınma sırasında büyük titizlikle çalışmak gerekir. Askaymak Nakliyat, farklı piyano türlerini nasıl taşıması gerektiğini iyi bilir. Uzman ekip piyanonun dilinden iyi anlar.

 

Piyano taşımacılığında dikkat edilmesi gerekmektedir. Konusunda tecrübe sahibi olmayan kişiler tarafından taşındığı zaman piyano da hasarlara neden olabilirler. Bu hasarların başlıcaları , tel kopmaları,rezonans tahtası çatlakları ve bir çok hasarlara rastlanmaktadır. Bu nedenle taşıyıcı firmayı dikkatli seçmeniz gerekmektedir.

 

Bu nedenle taşımacılık hizmeti aldığınız firmayı titizlikle seçmeniz gerekir. Köklü firmamız, uzun senelerden beri piyano taşımacılığı hizmeti sunmaktadır. Verilen hizmetlerden bütün müşterilerimiz memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir. Bu güne kadar şirketimiz yaptığı işlerin hiç birinden kötü geri bildirim almamıştır. Çünkü şirketimiz piyano taşınması için olası darbelere karşı korumayı sağlar ve doğru ekipmanı kullanmasını bilir. Güvenilir nakliye şirketi olarak nam salan Askaymak Nakliyat, sizin için de piyano taşımacılığı yaparak piyanonuza hasar görmeden onu yeni noktasına götürebilir.

 

Piyanolar taşınırken ya da başka bir yere nakliyesi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, akort sistemine zarar vermemektedir. Aynı oda içinde ya da ev içerisinde yapılacak küçük taşımalar tekerlekler ile sorunsuz halledilecekken, daha uzun mesafeler ve çeşitli engeller ile karşılaşılarak piyano taşımacılığı yapmak uzman ve profesyonel bir kadro gerektirir.

 

Tam bir kuyruklu piyano yaklaşık 500 kişilik bir konser salonunda mikrofonsuz bir şekilde resital verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımda piyanonun iç yapısı ve akustiği çok büyük önem taşır. Bu akustik ise armoni yani ses tablası ile sağlanır. Taşıma ya da nakliye sırasında çok özel ağaçlardan imal edilen bu ses tablasına zarar vermemek gerekir.

 

Piyano taşımacılığında paketleme işine başlamak için önce piyano türünü görmek ve taşıma yapılacak mekanı analiz etmek gerekir. Piyanolar kuyruklu, yarım kuyruklu, grand piyano, konser piyano, salon piyanosu vb. olabilir. Bütün piyanoların gövdeleri ve iç aksamları hassas olur. Taşınmalarının bu kadar titizlik istemesinin nedeni budur. Profesyonel hizmet sunan ekibimiz, yine profesyonel malzemeler kullanarak, piyano özelliklerini göz önünde bulundurur ve taşıma işlemini başarıyla tamamlar. Paketlemenin iyi yapılması piyano taşımacılığının başarıya ulaşması için önemlidir. Eğer paketleme yeterince iyi yapılmazsa, piyanoda hasar meydana gelme olasılığı yüksektir. Şehirler arası ya da şehir içi piyano taşıma hizmetinden faydalanabilirsiniz.